Palinocka w Krainie Dziadoszan, która odbyła się 29 czerwca, była niezwykłym wydarzeniem pełnym magii i tradycji!  W malowniczej scenerii dawnej osady Dziadoszan, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych warsztatach, od tworzenia wianków i amuletów po kuglarstwo i bębniarstwo. Wieczorem wszyscy zebraliśmy się wokół ceremonialnego ogniska, by wspólnie celebrować Noc Kupały – puszczać wianki na wodę, skakać przez ogień i tańczyć do rytmu bębnów.

Nasze wydarzenie uświetniły występy wyjątkowych zespołów muzycznych, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Roderyk zachwycił publiczność dynamicznymi aranżacjami folkowymi, Echo Rodu przeniosło nas w czasy dawnych Słowian swoimi autentycznymi występami, a Magia Folkloru oczarowała pięknymi pieśniami i tańcami ludowymi. Wieczór zakończył się energetycznym koncertem Michała Szczygła, który porwał tłumy swoim charyzmatycznym głosem, oraz egzotycznymi dźwiękami zespołu Surtarang, łączącego tradycyjną muzykę indyjską z nowoczesnymi brzmieniami.

W trakcie festiwalu mieliśmy również okazję podziwiać rekonstrukcje historyczne w wykonaniu grup wojów Swar i Jantar. Wojowie z Swar zaprezentowali widowiskowe pokazy walk, przybliżając nam dawne techniki bojowe i życie wojowników. Grupa Jantar natomiast, poprzez swoje inscenizacje, pokazała codzienne życie dawnych Słowian, ich rzemiosło oraz obrzędy, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć i poczuć klimat tamtych czasów.

Dziękujemy wszystkim za udział i stworzenie niezapomnianej atmosfery!

Pięciu facetów

Link do galerii zdjęć: https://grebocickie.pl/palinocka-w-krainie-dziadoszan-2/