Oferta edukacyjna

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grębocicach adresuje do swoich słuchaczy szeroką i różnorodną ofertę programową, w której skład wchodzą m.in.:

I. Wykłady

Odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury. Tematyka prowadzonych zajęć poruszana jest najczęściej w dwóch blokach tematycznych mieszczących się w zakresie nauk humanistycznych i biologiczno – medycznych.

II. Lektoraty językowe

Studium językowe dotyczy nauki języka angielskiego i niemieckiego . Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

III. Gimnastyka usprawniająco – ruchowa

1. Zdrowy kręgosłup

Głównym celem ćwiczeń jest rozciągnięcie, uelastycznienie i wzmocnienie mięśni. Dzięki temu poprawie ulega postawa ciała i wyszczupla się sylwetka. Zyskuje kręgosłup – zmęczony codzienną pracą i podatny na bóle i choroby. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

2. Aqua aerobic

Forma ćwiczeń w odciążeniu, pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu, przede wszystkim usprawnia układy: oddechowy i krążenia. Dzięki ćwiczeniom w wodzie zwiększa się ruchomość i zakres ruchu w stawach, wzrasta siła i elastyczności mięśni, ścięgien i więzadeł. Uczestnictwo w zajęciach aqua aerobiku przy muzyce pozytywnie wpływa na samopoczucie, pomaga odstresować się i zrelaksować po ciężkim dniu. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

3. Nordic Walking

Marsz z kijkami to sport mobilizujący wiele mięśni,ale odciążający stawy i kręgosłup. Bardzo korzystnie wpływa na stan zdrowia. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

IV. Warsztaty

1. Komputerowe

Podczas zajęć studenci opanują: podstawy obsługi komputera, tworzenie dokumentów tekstowych za pomocą edytora tekstów, obsługi poczty elektronicznej oraz korzystania z serwisów internetowych Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

2. Teatralne

Poprzez twórczą zabawę studenci próbują swoich sił na scenie. Praca z ciałem pozwala na pozbycie się własnych ograniczeń i przełamywanie kompleksów. Studenci pracują nad emisją głosu, dobrą dykcją oraz rozwijaniem wyobraźni. Naszym celem będzie stworzenie przedstawienia teatralnego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

3. Taneczne

Zajęcia taneczne „Latino” do doskonała propozycja dla osób, które chcą poznać tańce latynoamerykańskie i nauczyć się tańczyć solo.

Na zajęciach słuchacze:

  • poznają kroki
  • uczą się choreografii
  • ćwiczą koordynację
  • oraz modelują sylwetkę

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

4. Wokalno – instrumentalne

Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań muzyką, oraz nauka i doskonalenie umiejętności gry na gitarze. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

5. Rzeźba

Warsztaty rzeźby w drewnie lipowym to cykl zajęć o charakterze praktycznym. Są one prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. W czasie zajęć słuchacze poznają różne techniki pracy. Przechodzą przez wszystkie etapy procesu twórczego : od pomysłu do wykonania rzeźby czy płaskorzeźby. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu.

6. Rękodzieła

Warsztaty rękodzielnicze to cykl spotkań prezentujący wybrane dziedziny rękodzieła artystycznego. Podczas zajęć uczestnicy poznają takie techniki jak: decuopage, filcowanie, wiklina papierowa, quilling, skrapbooking i inne. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.

7. Florystyczne i kulinarne

Warsztaty realizowane okolicznościowo, zależnie od kalendarza. Zajęcia skierowane do miłośników kwiatów i dobrej kuchni.

 

V. Wycieczki i imprezy kulturalne

Pragniemy naszym studentom pokazać ciekawe miejsca naszego kraju oraz aktywnie uczestniczyć w spotkaniach autorskich, spektaklach teatralnych, koncertach i innych imprezach kulturalnych.