XXI Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany od lat rajd zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców gminy. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 800 osób łącznie z organizatorami.

O bezpieczeństwo na drodze zadbali funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Polkowicach i Rewiru w Grębocicach oraz niezawodni strażacy z jednostek OSP z terenu gminy, za co należą im się podziękowania. Dzięki gościnności kustosza ks. Radosława Horbatowskiego, uczestnicy rajdu mogli tradycyjnie odpocząć na plebanii w Grodowcu, by móc ruszyć dalej do mety w Grębocicach, gdzie czekał na wszystkich piknik. Każdy uczestnik miał zapewniony posiłek oraz napoje.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz kawy, za co należą się serdecznie podziękować wszystkim Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Grębocice, za przygotowanie pysznego ciasto, które było dostępne bezpłatnie dla wszystkich uczestników. Warto wspomnieć, że zrobiły to charytatywnie. Uczestników na słodkim stoisku obsługiwało KGW Grębocice.

Oczywiście, nie zapomniano o najmłodszych mieszkańcach, ponieważ tego dnia dodatkowo dla dzieci przygotowano, popcorn, lody, malowanie buziek, tatuaże. Do ekologicznego stoiska pełnego ciekawych zajęć gdzie dzieci mogły tworzyć prace plastyczne z wykorzystaniem ryżu i makaronu zapraszały Panie z CKiS. Dodatkowo dla dzieci odbyła się również zumba.

Jedną z głównych atrakcji było losowanie nagród, w którym do wygrania było sześć rowerów oraz wiele innych cennych nagród, takich jak kaski, zestawy naprawcze do rowerów, dzwonki i inne przydatne akcesoria rowerowe. Impreza przebiegła w radosnej atmosferze, a uczestnicy mogli cieszyć się wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu.

Rowery męskie zdobyli: Kamil Kasprzak i Michał Smereczniak

Rowery damskie zdobyły: Stanisława Rychter i Paulina Kotkowska

Rowery młodzieżowe zdobyli: Ilona Bilska i Paulina Piechowiak

Dla dzieci przygotowano również Ekowarsztaty, na których mogły tworzyć prace plastyczne z wykorzystaniem ryżu i makaronu. Równocześnie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego EkoArt, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież miały okazję zaprezentować swoje talenty artystyczne.

W kategorii wiekowej 5-7 lat:

– 1 miejsce zdobyła Iga Jakubowska,

– 2 miejsce zajęła Adelajda Pietraszewska,

– 3 miejsce przypadło Oliwierowi Śpiewakowi.

 

W kategorii wiekowej 8-9 lat:

– 1 miejsce zdobyła Lena Skrzypczak,

– 2 miejsce zajął Jakub Pindor,

– 3 miejsce przypadło Zuzannie Gierlak.

 

W kategorii wiekowej 10-15 lat:

– 1 miejsce zdobyła Marta Jakubowska,

– 2 miejsce zajęła Oliwia Przybyła,

– 3 miejsce przypadło Michalinie Pietraszewskiej.

ZDJĘCIE GŁÓWNE RRR 2024r

 

Link do galerii zdjęć: https://grebocickie.pl/rodzinny-rajd-rowerowy/