W niedzielą palmową w Grębocicach nie zabrakło palm przygotowanych przez Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Grębocicach wraz z oddziałami. W kat. dzieci piękne zdobione prace powstały w Przedszkolu w Grębocicach i oddziałach przedszkola – w Rzeczycy i w Krzydłowicach oraz w Dużej Wólce  dzięki duetowi Karolinie Bagrowskiej i Marcelowi Banaszak, jak i również wśród kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i sołectw.

Nagrody z rąk Wójta Gminy Grębocice Pana Romana Jabłońskiego odebrały dla przedszkola z Grębocic – Pani Magdalena Skowronek, dla Rzeczycy – Katarzyna Czajkowska i dla Krzydłowic – Ewa Ancygier.

W kat. dorośli:
Koło Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy zajęło I miejsce!
Wyróżnienia powędrowały do: Koła Gospodyń z Retkowa, Koła Gospodyń Wiejskich z Grębocic, Koła Gospodyń z Trzęsowa, Sołectwa Obiszów, Klubu Senior + z Rzeczycy, Sołectwa Wilczyn z osadą Świnino, Koła Gospodyń Wiejskich z Kwielic, Sołectwa Duża Wólka, Koła Gospodyń ze Starej Rzeki i Pani Ewy Gola startującej w kat. dorośli indywidualnie. Ponad 2-3 m kolorowo, zdobione palmy zachwycały oczy publiczności. Zdobiły scenę grębocickiego amfiteatru przez cały czas trwania kiermaszu.