Za nami już trzeci z koncertów kolędniczych – Koncert Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, tym razem w Grębocicach!!

Oficjalne wejście do kościoła Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Marcina w Grębocicach prowadzone przez Czeladkę, Magię Folkloru i Trio Męskie już na samym początku nadało klimatu całemu wydarzeniu.

W większości występy odbyły się przy akompaniamencie zespołu muzycznego, który swoją muzyką na żywo zaczarował przybyłych mieszkańców. W repertuarze znalazły się utwory wykonane tradycyjnie, a także w stylu ludowym i rozrywkowym.

Całość koncertu gościnnie poprowadził Mateusz Kwapień, kompozytor, aranżer, wybitny instrumentalista, który swoją grą na akordeonie oraz przyśpiewkami ludowymi zachęcał do wspólnego śpiewu. W koncercie wzięły udział wszystkie lokalne zespoły dorosłych tj. zespół ECHO z Kwielic, zespół Jarzębina z Rzeczycy, zespół Konsonans, Chór Złota Jesień z Grębocic oraz zespół Polne Maki z Grębocic oraz grupa sołtysów.

Podziękowania za występy popłynęły z ust Wójta Gminy Grębocice Romana Jabłońskiego i gospodarza świątyni – Proboszcza Grzegorza Polowczyka oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Grębocicach Renaty Chrzan.

Na koniec artyści i przybyła publiczność udali się pod szopkę w rytm kolędy ,,Do szopy hej pasterze”.

 

Zdjęcie główne

 

Link do galerii zdjęć: https://grebocickie.pl/relacja-z-koncertu-w-grebocicach/